O nas

Kim jesteśmy i co osiągnęliśmy?

Giza Polish Ventures (GPV) jest funduszem inwestycyjnym typu Venture Capital posiadającym profesjonalne wsparcie izraelskiej grupy VC Giza Venture Capital. Profesjonaliści z Giza Investments służą nie tylko profesjonalną opinią, ale także doświadczeniem z szerokiego zakresu dziedzin - takich, jak komunikacja, technologia informacyjna, czyste technologie, media, Internet, rozrywka, półprzewodniki, oprogramowanie, sprzęt medyczny i inne. Z ponad 20-letnim doświadczeniem, ponad 100 inwestycjami i 40 udanymi wyjściami z inwestycji Giza VC znajduje się w czołówce izraelskiego sektora VC. Od 1992 roku Giza otworzyła 5 funduszy i zainwestowała około 600 milionów dolarów. Dzięki takim wynikom, Giza VC należy do 2% najlepszych funduszy na świecie, wśród 130 innych wziętych pod uwagę przez CalPERS (CalPERS Private Equity Program report).

GPV założona została w 2012 roku i zarządzana jest przez dopełniający się, doświadczony zespół przedsiębiorców internetowych i profesjonalistów z dziedziny inwestycji i finansów, którzy doświadczenie zdobywali w Europie, Stanach Zjednoczonych, Afryce i Azji. Od momentu założenia GPV zainwestowała w ponad 10 start-upów i firm z dziedzin od biotechnologii do serwisów internetowych zorientowanych na klienta. Wysokość wkładu GPV może zaczynać się od 0.5 mln PLN pożyczki konwertowalnej w we wczesnej fazie rozwoju firmy aż do 12 mln PLN w fazie wzrostu przedsiębiorstwa.

Inwestycje skazane na sukces

Dzięki doświadczonemu zespołowi ekspertów, grupa Giza Venture Capital przeprowadziła liczne udane wyjścia z inwestycji i jest jedną z wiodących grup VC. Do wyjść zakończonych sukcesem można zaliczyć firmy takie, jak: XtremIO (nabyta przez EMC za $450M), Soluto (nabyta przez Asurion za $100M+), Oplus (nabyta przez Intel za $100M+), Actimize (nabyta przez NICE Systems za $281M), Precise (IPO na NASDAQ; nabyta przez Veritas), Zoran (IPO na NASDAQ; nabyta przez CSR), M-Systems (IPO na NASDAQ; nabyta przez SanDisk).

Inwestycje w Polskę

Misją funduszu jest identyfikacja i rozwój lokalnych firm i zespołów posiadających ponadprzeciętny potencjał do globalnego rozwoju. Do tego celu wykorzystuje swoje szerokie doświadczenie w inwestycjach na całym świecie, sieć międzynarodowych kontaktów biznesowych, a także profesjonalną wiedzę na temat polskich zespołów i firm.

Dlaczego Polska?

Raport na temat rozwoju innowacyjności w Polsce

GPV aktywnie uczestniczy w rozwoju polskiej innowacyjności poprzez aktywny udział w licznych seminariach i konferencjach, a także poprzez bliską współpracę z instytucjami publicznymi odpowiedzialnymi za ten sektor, między innymi z Ministerstwem Edukacji Narodowej i Narodowym Centrum Badań i Rozwoju. Z inicjatywy Zygmunta Grajkowskiego zaowocowała ona przygotowaniem oficjalnego raportu na temat Barier Rozwoju Innowacji w Polsce. Raport został oficjalnie zaprezentowany podczas Okrągłego Stołu Innowacji zorganizowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa w lutym 2013 roku.

Pobierz raport

Program co-financed by the European Regional Development Fund under the Operational Programme Innovative Economy. Grants for innovation. We invest in your future.